+48 502 687 808 handel@wib.pl

Dlaczego warto używać maseczek 2-warstwowych?

W 2020 roku maseczki ochronne stały się akcesorium, bez którego nie ruszamy się z domu. Niestety COVID-19 nie odpuszcza i nie zapowiada się, abyśmy szybko mogli o nich zapomnieć. Chociaż pandemia daje się nam we znaki już prawie rok, od części osób wciąż można usłyszeć, że maseczki rzekomo nic nie dają, a usta wystarczy zasłonić przewiewną chustką, by tylko uniknąć mandatu. To oczywiście nieprawda. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, jak działają maseczki i dlaczego warto postawić na modele dwuwarstwowe. Zapraszamy do lektury!

Jak działa maseczka?

Maseczka chroni przede wszystkim nie osobę, która ją nosi, lecz pozostałe osoby w jej otoczeniu. Jak to możliwe? Wielu ludzi przechodzić COVID-19 bezobjawowo, nie wiedząc nawet, że mogą zarażać innych. Czując się dobrze, chodzą do pracy, na zakupy i odwiedzają rodzinę. Maseczki ochronne osłaniające usta i nosy mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się patogenów. Podczas kichnięcia, gdy mamy na twarzy maseczkę, patogeny roznoszą się na odległość około 1-1,5 m. Dla porównania, przy kichnięciu w zgięcie łokcia, możemy zarazić osoby znajdujące się nawet 4-5 m od nas! Maseczka ochronna w pewnym stopniu pomaga uniknąć choroby osobie, która ją nosi. Warstwa materiału na nosie i ustach ogranicza ilość patogenów, które mogą dostać się do naszego ciała z powietrza, a do tego uniemożliwia nam dotykanie dłońmi (nie zawsze umytymi) twarzy.

Podwójna ochrona

Gdy zrozumiemy już, w jaki sposób maseczki nas chronią, okazuje się też jasne, dlaczego warto używać maseczek 2-warstwowych. Po prostu zapewniają one lepszą ochronę, zarówno właścicielowi, jak i osobom w jego okolicy, skuteczniej zatrzymując patogeny na materiale. Dwie warstwy materiału pozwalają przy tym komfortowo oddychać, noszenie maseczki nie staje się więc torturą nawet w cieplejsze dni. Maseczki 2-warstwowe oferowane w naszym sklepie mają do tego kolorowe, ciekawe nadruki. Dzięki nim stosunkowo łatwo dobrać maseczkę do codziennego outfitu, dzięki niej można też zamanifestować swój styl, hobby, czy przekonania.