+48 502 687 808 handel@wib.pl

Jak dobrać maseczkę ochronną dla dziecka?

Maseczki ochronne stały się obowiązkowym elementem naszego ubioru. Ze względu na pandemię nowego koronawirusa, muszą z nich korzystać poza domem nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci. Obowiązek ten nie dotyczy jedynie dzieci w wieku poniżej 4 lat. Warto zaznaczyć, że maseczki ochronne nie są zalecane jedynie w związku z koronawirusem. Ich noszenie pomaga także ograniczyć rozprzestrzenianie się innych chorób wirusowych i bakteryjnych oraz zmniejsza ryzyko, jakie wiąże się z oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę, wybierając maseczkę ochronną dla dziecka.

Czy maseczka ochronna szkodzi zdrowiu?

 Obowiązek zasłaniania nosa i ust powoduje wiele sprzecznych emocji. Choć bywa postrzegany w kategoriach zagrożenia, to służy utrzymaniu dobrego zdrowia. W niektórych krajach maseczki ochronne noszone są przez dzieci i osoby dorosłe od wielu lat, bo pozwalają one uniknąć przenoszenia się różnych zakażeń m.in. na członków rodziny oraz ograniczają wnikanie do organizmu bardzo niebezpiecznych substancji chemicznych, a także pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Dobrze dobrana maseczka ochronna nie szkodzi zdrowiu, jednak trzeba pamiętać o tym, że korzystając z maseczek wielorazowego użytku, trzeba je często zmieniać oraz prać po każdym użyciu.

Jaka maseczka ochronna będzie dobra dla dziecka?

 Dla dzieci powinniśmy wybierać maseczki ochronne, które cechują się wysoką jakością, odpowiednim rozmiarem, a także nie utrudniają normalnego funkcjonowania. Nie bez znaczenia jest także ich wygląd, bo dzieci chętniej korzystają z atrakcyjnych pod względem wzoru i kolorystyki maseczek. Podczas zakupu maseczki ochronnej dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę:

  • rodzaj materiału, z którego została ona uszyta,
  • wygodę użytkowania (maseczka nie może zsuwać się z twarzy, obcierać, powodować innego dyskomfortu),
  • swobodę oddychania (dzieci są bardzo aktywne, więc maseczka musi umożliwiać swobodne oddychanie).

 Oferujemy wysokiej jakości maseczki ochronne, które powstają specjalnie z myślą o dzieciach. Korzystamy jedynie z bezpiecznych i przyjaznych dla skóry materiałów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Dbamy o to, aby nasza oferta trafiła w gusta małych indywidualistów pod względem kolorystyki oraz wzorów. Dzięki doszytym gumkom nasze maseczki pozostają na swoim miejscu, chroniąc nie tylko przed drobnoustrojami, ale także zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu.