+48 502 687 808 handel@wib.pl

Jak nosić bandanę?

Garderoba to nie tylko podstawowe elementy ubioru, takie jak sukienki czy spodnie, lecz także cała gama dodatków, które uatrakcyjniają codzienne stylizacje. Wśród akcesoriów, które dodają ich właścicielce uroku, znajdują się między innymi bandany. To inaczej bawełniane chustki, które pierwotnie mają trójkątną lub kwadratową formę, ale poddają się tak naprawdę dowolnemu sposobowi kształtowania. Między innymi to stoi za tym, że bandany da się nosić na wiele różnych sposobów.

Charakterystyka bandany

Choć bandana jest z pozoru zwykłą chustką, w rzeczywistości trudno o bardziej oryginalny dodatek do outfitów. To, jaką dokładnie przyjmie on rolę, zależy między innymi od tego, gdzie dokładnie się ją założy. Bo nie ma tylko jednego miejsca, w którym może ona funkcjonować. Bandana sprawdzi się świetnie zarówno na szyi, jak i we włosach. W tym pierwszym przypadku, oprócz tego, że uatrakcyjnia stylizację, może także chronić gardło przed zimnem. Natomiast w drugim przypadku jest w stanie układać włosy w sposób, który poskutkuje oryginalną, niebanalną fryzurą.

Niezależnie jednak od tego, gdzie dokładnie nosi się bandanę, warto pamiętać o tym, żeby była ona kolorystycznie dopasowana do reszty stroju. Na szczęście nie jest to przesadnie trudne ze względu na to, że akcesorium to jest zazwyczaj dostępne w wielu różnych kolorach i w wielu różnych wzorach. Dzięki temu każdy będzie miał szansę znaleźć wśród nich coś idealnie dopasowanego pod swoje potrzeby.

Bandana świetnie komponuje się także z innymi akcesoriami. Czapka z daszkiem czy okulary przeciwsłoneczne są dla niej wprost idealnym dopełnieniem na ciepłe, a nawet upalne dni. Natomiast zimą bandana dobrze współgra z ciepłą czapką i może pełnić rolę zamiennika dla szalika.

Podsumowując, bandana to naprawdę świetne akcesorium. Odnajduje się ono w wielu stylizacjach i, co ważne, jest nie tylko estetyczne, ale i komfortowe w noszeniu.