+48 502 687 808 handel@wib.pl

Jak powinien być uszyty dobry polar?

Polar to jeden z najużyteczniejszych elementów garderoby. Jest on ciepły, a jednocześnie lekki, dzięki czemu świetnie przydaje się chociażby podczas wycieczek górskich. W trakcie mniejszych i większych wypraw polar zarówno ogrzewa ciało, jak i zapewnia mu oddychanie. To także element garderoby, który jest przydatny również podczas noszenia na co dzień. Żeby jednak mógł on się w pełni sprawdzać, musi być wykonany w określony sposób. Taki, który zagwarantuje wszystkie niezbędne właściwości.

Jak więc powinien być właściwie uszyty dobry polar? Musi on mieć przede wszystkim dobrą gramaturę, czyli stosunek masy do powierzchni. Jeżeli szuka się materiału, który będzie przede wszystkim lekki, można zdecydować się na polar o gramaturze 100. Natomiast cieplejsze sztuki są zazwyczaj wykonywane z polarów o gramaturze 300. Tak więc istnieje cały wachlarz możliwości.

Co poza gramaturą?

Gramatura to jednak nie wszystko. Żeby polar dobrze się nosiło, musi on też posiadać odpowiednie proporcje. Odpowiednie, czyli takie, które będą dobrze dopasowane do wymiarów użytkownika. W tym kontekście okoliczności są każdorazowo indywidualne, w związku z czym nie tyczą się ich ogólne zasady poza tym, żeby zawsze stosować najwygodniejsze rozwiązanie.

Dobrze uszytemu polarowi może przydać się kaptur, ale nie musi. Wszystko zależy od tego, jakie są indywidualne preferencje konkretnego użytkownika. Podobnie wygląda sprawa związana z kolorystyką ubrania. To, czy będzie ona dobra, czy też nie, zależy do upodobań. Jednej osobie spodoba się polar uszyty z pomarańczowego materiału, a innej osobie polar uszyty z żółtego materiału.

Podsumowując, dobry polar musi się charakteryzować bardzo wieloma właściwościami. To właśnie dzięki nim ubranie może być dokładnie takie, jakie są odnośnie do niego oczekiwania. A o to właśnie chodzi w dobrym polarze, który ma służyć użytkownikowi przez długie lata.