+48 502 687 808 handel@wib.pl

Jak powinny być uszyte maseczki ochronne?

Maseczki ochronne są dzisiaj obowiązkowym elementem naszego ubioru. Bez nich nie można wyjść na ulicę ani do sklepu. Ich noszenie stanowi realną ochronę przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem oraz zanieczyszczeniami. Odpowiednio uszyte maseczki chronią nie tylko nas, ale również wszystkich tych, z którymi mamy bezpośredni kontakt. Bardzo ważne jest to, by szczelnie zakrywać nos i usta sprawdzonymi materiałami, które dają gwarancję odpowiedniej ochrony przed zarażeniem. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo m.in. różnorodne, spełniające wymagania sanitarne maseczki wielokrotnego użytku, dodatkowo wzbogacane o atrakcyjne i oryginalne nadruki. Dzięki temu, w dobie pandemii zapewniamy naszym klientom ochronę oraz nietuzinkowy design pozwalający wyróżnić się z tłumu.

Co powinno cechować prawidłowo uszyte maseczki?

Prawidłowo uszyte maseczki ochronne powinna wyróżniać tkanina przeznaczona do ich tworzenia. Najlepszą ochronę przed wirusami i drobnoustrojami stanowi dwuwarstwowy materiał tekstylny, idealnie przylegający do twarzy. Ważne jest to, by był elastyczny i dopasowywał się do kształtu nosa i podbródka. Równie istotna jest przepuszczalność powietrza, dlatego do szycia maseczek ochronnych należy wykorzystywać wyłącznie oddychające materiały, które nie utrudniają oddychania. Najlepiej, gdy posiadają one odpowiedni certyfikat, taki jak OEKO TEX-100, który świadczy o wysokiej jakości produktu i zapewnia bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą.

Poza materiałem przy szyciu maseczek ochronnych używa się również gumek podtrzymujących tkaninę na twarzy. One muszą być rozciągliwe i nie mogą zbyt mocno uciskać uszu. Noszona niejednokrotnie przez wiele godzin maseczka nie można powodować dyskomfortu, wręcz przeciwnie po czasie powinniśmy zapominać o tym, że wciąż ją mamy. Przy czym warto pamiętać, że nawet luźno wisząca na uszach maseczka musi przylegać do twarzy. Tylko dobrze dopasowana ochrona jest w stanie zabezpieczyć nas przed przedostawaniem się drobnoustrojów do naszego układu oddechowego. Prawidłowo uszyte maski muszą szczelnie zakrywać usta i nos również w trakcie poruszania, tak by tkanina nie zmieniała ułożenia na twarzy.

Kupując wygodne maseczki dwuwarstwowe, warto też zwrócić uwagę na nadruk. Naszyte na materiały dobrej jakości ozdoby powinny być przede wszystkim niewyczuwalne. Nasza firma wykonuje nadruki folią fleks oraz flock, tworząc błyszczące, brokatowe, a nawet hologramowe projekty. Każdy klient może znaleźć wzór odpowiadający jego gustom. Ponadto, nadruki na odzieży nie mogą ograniczać komfortu, a w tym przypadku szczególnie swobody oddychania. Nie należy wszywać wystających, sterczących elementów, które mogą przeszkadzać w codziennym użytku, a ich przypadkowe zahaczenie może przesunąć materiał, co zwiększa  ryzyko zakażenia. Wybierając odpowiednią maseczkę, należy być świadomym tego, że ich  noszenie ma w pierwszej kolejności nas chronić, a sam niebanalny wygląd może być jedynie atrakcyjnym dodatkiem do całości.