+48 502 687 808 handel@wib.pl

Jak ubrać dobrze hostessy?

Promowanie produktu czy usługi to bardzo ważne zadanie w marketingu. Tego typu prace zlecane są zazwyczaj wykwalifikowanym hostessom, oprócz ich umiejętności prezentowania produktu, bardzo ważne jest to, w jaki sposób będą ubrane. Dlaczego ubiór jest tak ważny w wykonywaniu tej pracy? Jak dobrze ubrać hostessy? Zastanówmy się nad tym!

Ubiór przyciągający uwagę!

Ubiór dla  hostessy to element promowania produktu, jeśli będzie on porządny, to na pewno przyciągnie uwagę wielu klientów, a to przełoży się na rozpoznawanie danej marki. Ciekawe i wyróżniające się ubranie to podstawa do zdobycia odbiorców w punkcie sprzedaży, jak i w serwisach społecznościowych. Zazwyczaj hostessa pracuje w koszulce lub koszuli nawiązującej do firmy, lub produktu, który ma reklamować. W trakcie realizacji zleceń hostessy spotykają się z różnymi praktykami dotyczącymi ubioru i dress code. Bywa i tak, że garderobę zapewnia dany zleceniodawca lub sama agencja hostess. Zazwyczaj jednak hostessa dostaje tylko pewne wytyczne dotyczące ubioru, który we własnym zakresie musi sobie zapewnić. Dlatego profesjonalna hostessa w swojej garderobie ma odpowiednie stroje w podstawowych stylach kodu ubioru, a są nimi:

  • casual,
  • smart casual,
  • coctail,
  • business classic,
  • business casual.

Wybór jest więc spory i można go idealnie dopasować do danej sytuacji!

Zasady ubioru hostess!

W zależności od rodzaju promocji oraz pory roku można wyróżnić kilka zasadniczych grup, na które można podzielić stroje dla hostess, a są nimi:

  • strój własny – zazwyczaj jest to biała bluzka bądź koszula, czarnego dołu i butów w tym samym kolorze. Tego typu stroje sprawdzają się podczas bankietów.
  • Koszulki z logo – najczęściej pojawiają się w supermarketach i na targach branż o luźniejszym podejściu, do takiego typu stroju dół to zazwyczaj ciemne spodnie lub dżinsy, z kolei koszulki nawiązują swoją barwą do identyfikacji wizualnej firmy,
  • Stroje firmowe – specjalnie zaprojektowane na potrzeby firmy idealnie komponują się z identyfikacją wizualną firmy, przy tym zachowując granice smaku.
  • Skąpe stroje – najczęściej pojawiają się na imprezach motoryzacyjnych czy klubowych, zazwyczaj są to sukienki, topy i szorty.

Warto więc jeszcze raz podkreślić, że hostessy mają pewne zasady związane z ubiorem a ich przestrzeganie wskazuje na poziom profesjonalizmu!