+48 502 687 808 handel@wib.pl

Jak wszywać metki do odzieży?

Aktualne przepisy nakładają na producentów odzieży obowiązek stosowania metek, co ma zapobiec fali powstawania podróbek i nietrwałych wyrobów o niskiej jakości. Na metce oprócz logotypu muszą znaleźć się dodatkowe informacje, takie jak zalecenia dotyczące konserwacji oraz rodzaj zastosowanych materiałów. Metki mogą być drukowane na odzieży lub wszywane – obecnie największą popularnością cieszą się metki żakardowe, które są niezwykle trwałe i nie powodują dyskomfortu, jaki jest charakterystyczny dla sztywnych metek niższej jakości.

Metki żakardowe mocuje się na stałe od wewnętrznej strony ubrania i jest to najczęściej stosowane rozwiązanie — wówczas metka jest niewidoczna. Innym sposobem jest wszywanie metki razem ze szwami bocznymi. W ten sposób metka staje się elementem wpływającym na wygląd odzieży i materiałem reklamowym. Metki żakardowe można mocować wzdłuż jednej z krawędzi, ale dopuszczalne jest także wszycie wszystkich brzegów.

Dlaczego warto wybrać metki żakardowe?

Tkane metki żakardowe to idealna alternatywa dla metek transferowych, flexowych i sublimacyjnych. Metki żakardowe mogą być wielobarwne i wielowzorzyste – wyróżniają się tym, że grafika jest wyszywana, a nie nadrukowywana. Na trwałych metkach żakardowych można nanosić nawet drobne elementy, które są odwzorowywane z najwyższą dokładnością — bardziej skomplikowane detale wykonywane są z użyciem cieńszej nici.

Żakard umożliwia wykonywanie logotypów i nazw firmy na niewielkich metkach z niezwykłą precyzją. Metki tkane powstają najczęściej z przędzy poliestrowej, która gwarantuje nienaganną kolorystykę i trwałość nawet pomimo częstego prania w wysokiej temperaturze. Przy zamawianiu metek można wybierać spośród różnorodnych splotów, które zapewniają unikalny i indywidualny wygląd.