+48 502 687 808 handel@wib.pl
Sublimacja

Nadruki na odzież w technologii sublimacji

Zajmujemy się sublimacją odzieży reklamowej – możesz dostarczyć nam własne ubrania bądź zakupić przygotowane przez nas propozycje. Wykonujemy dowolne nadruki na tkaninach, dzianinach, a także innych podłożach poliestrowych oraz mieszankach poliestrowo-bawełnianych. Nasza linia produkcyjna umożliwia druk z metrażu do szerokości 1,6 m. Wzór nie jest ograniczony ilością kolorów, możliwe są nadruki zdjęć w fotograficznej jakości. Wykonywane przez nas zdobienia są trwałe, nie ulegają wypraniu i można je prasować. Istnieje możliwość nadruku pojedynczych ilości. Realizujemy zlecenia druku termosublimacyjnego zarówno na wykrojach, jak i z metrażu. Nasze atramenty sublimacyjne posiadają certyfikaty Oeko-tex.

Na czym polega sublimacja odzieży reklamowej?

Zjawisko sublimacji jest wykorzystywane podczas druku sublimacyjnego. To najtrwalsza metoda znakowania, a wykonany za jej pomocą nadruk nie traci na jakości nawet po praniu. Z tego powodu technika doskonale sprawdza się w przypadku ubrań, które są często prane, np. odzież sportowa. Nadruk tworzy się za pomocą specjalnych tuszów na papierze przeznaczonym do sublimacji. Później następuje jego przeniesienie na odzież przy wykorzystaniu odpowiednich pras. Potrzebna jest do tego wysoka temperatura. Do sublimacji odzieży reklamowej wykorzystywana jest kolorystyka CMYK, dlatego istnieją duże możliwości barwne. Możesz samodzielnie wybrać, w jakich kolorach ma być nadruk. Aby zdobienie prezentowało się doskonale, grafika musi być wysokiej jakości. Za pomocą druku sublimacyjnego można drukować pojedyncze sztuki, dlatego przyjmujemy zamówienia indywidualne.

Zalety druku termosublimacyjnego

Druk termosublimacyjny jest prostą, a zarazem bardzo skuteczną metodą druku cyfrowego. Umożliwia wykonywanie wielokolorowych nadruków, zdjęć i grafik wysokiej jakości na odzieży oraz materiałach reklamowych. Jest to również metoda, za pomocą której można szybko i sprawnie uzyskać wymarzony efekt. Czas potrzebny na zadrukowanie pojedynczej koszulki wynosi poniżej 2 minut. Podczas dociskania wzoru do tkaniny w termoprasie barwnik zostaje podgrzany do temperatury 180-200 stopni, zmienia stan skupienia ze stałego na gazowy i przenika bezpośrednio do włókien tkaniny. Ponieważ powstały obraz jest wynikiem trwałego zabarwienia włókien tkaniny, nie spiera się, nie blaknie i nie pęka.

Technologia nie wymaga przygotowywania specjalnych matryc ani klisz, co znacznie obniża koszty produkcji. Dodatkowo można ją połączyć z techniką sitodruku, a nawet stworzyć aplikację łączącą technikę sitodruku, sublimacji i haftu. Daje to bardzo wiele możliwości przygotowania wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju odzieży reklamowej z nadrukiem. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące nadruków w technologii termosublimacji.