+48 502 687 808 handel@wib.pl

Nadruki w technologii sitodruku

Mamy duże doświadczenie w zakresie produkcji nadruków w technologii sitodruku. Od ponad 20 lat stanowią one domenę naszej firmy. Specjalizujemy się w nadrukach wielokolorowych (full kolor). Wykorzystywana technologia pozwala na nadruki do wymiarów 68 cm na 86 cm. Używamy najwyższej jakości farb plastizolowych i wodnych. Podczas uszlachetniania nadruków w technologii sitodruku stosujemy niesamowite efekty, m.in. efekt złota, srebra, a także brokatu. Każdy z nich prezentuje się doskonale i przyciąga spojrzenie, dlatego tak wiele osób decyduje się na ich wybór. Jesteśmy w stanie wykonać również efekty nadruków wypukłych: HD, sponge, żel itd. Cały czas podążamy za nowinkami technicznymi i trendami rynkowymi – nasze nadruki mogą być odblaskowe, świecące w  świetle UV lub ciemności, a także mogą zmieniać barwy zależnie od temperatury lub nasłonecznienia.

Jakie są zalety wykonywania nadruków metodą sitodruku?

Sitodruk jest najtrwalszą, ale też najtańszą formą nadruku, szczególnie opłacalną w przypadku większych nakładów. Doskonale znosi trudne i zmienne warunki pogodowe, dlatego często wykorzystujemy go do wykonywania nadruków na odzieży roboczej oraz turystycznej. Odzież reklamowa z nadrukiem wykonanym w technice sitodruku nie traci swoich walorów w kontakcie z wodą ani promieniami UV.

Aplikacja wykonana metodą sitodruku może być jednokolorowa lub wielokolorowa, przy czym warto pamiętać, że każdy kolejny kolor w projekcie będzie powodował zwiększenie kosztu realizacji zlecenia. Można natomiast bez przeszkód zmieniać kolory koszulek i nie wpływa to na cenę. Drukowane ubrania z ciekawym motywem lub napisem okazują się idealne do noszenia na co dzień, ale są też świetnym nośnikiem reklamowym dla firm. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy i dokładnego zapoznania się z naszą ofertą.

Jak wygląda znakowanie za pomocą sitodruku?

Dawniej proces sitodruku wykonywany był za pomocą prasy, którą obsługiwano ręcznie. Później nastąpiło zautomatyzowanie tej czynności. Obecnie do znakowania odzieży i innych produktów metodą sitodruku stosuje się specjalne maszyny, tzw. karuzele. Posiadają one hydrauliczną prasę służącą do wtłaczania barwnika. Urządzenia pozwalają na szybkie wykonywanie wszystkich projektów. Przed przystąpieniem do znakowania przygotowujemy odpowiednią matrycę, na której umieszczamy szablon nadruku. Tworzenie nadruku polega na wtłaczaniu farby w materiał przy pomocy odpowiednich pras sitodrukowych.