+48 502 687 808 handel@wib.pl

Czym powinny się charakteryzować dobre spodnie dresowe?

Spodnie dresowe powinny cechować się przede wszystkim doskonałymi parametrami użytkowymi. Mówić prościej – mają być po prostu wygodne. Wbrew pozorom na komfort noszenia spodni wpływa wiele drobnych elementów, na które zwykle nie zwracamy uwagi. Są to różnego rodzaju ściągacze przy nogawkach i w pasie oraz sznurki, którymi można regulować i dopasowywać spodnie do sylwetki. Nie bez znaczenia pozostają pojemne kieszenie, w których przechowuje się najpotrzebniejsze drobiazgi, na przykład telefon lub portfel.

Kolejna kwestia to materiał, z jakiego uszyte są spodnie – inne tkaniny sprawdzą się w sezonie letnim a inne w okresie zimowym. Najlepszym wyborem są rozciągliwe i elastyczne materiały, przy czym w ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się włókna syntetyczne. Latem warto wybierać spodnie z przewiewnych materiałów a zimą na przykład z ciepłego weluru.

Spodnie dresowe z nadrukiem

Warto wiedzieć, że spodnie dresowe mogą stać się gadżetem reklamowym oraz elementem kreowania wizerunku firmy – spodnie z logo to element uniformu pracowniczego. Możliwe jest tworzenie bardzo szczegółowych elementów z użyciem nasyconych barw i z zachowaniem przejść tonalnych. Nadruki na odzieży powstają metodą sublimacji, sitodruku lub haftu. Są to techniki wykonywania trwałych zdobień, które nie ulegną uszkodzeniu nawet w wyniku intensywnej eksploatacji i częstego prania, prasowania i suszenia. Ograniczenia nie stanowi rodzaj materiału ani jego kolorystyka.

Technika znakowania zawsze dobierana jest do projektu, właściwości użytkowych odzieży oraz jej przeznaczenia. Sitodruk polega na przetłoczeniu farby przez specjalny szablon z drobnymi oczkami, w technice sublimacji zgrzewa się nadruk umieszczony na folii transferowej, a haft komputerowy powstaje na nowoczesnych maszynach hafciarskich sterowanych komputerowo