+48 502 687 808 handel@wib.pl

Jak drukuje się na medalach sportowych?

Medale sportowe to miła i wzruszająca pamiątka każdych zawodów, w jakich brało się udział, ale również sposób na zbudowanie wizerunku ich organizatora. Nowoczesne technologie pozwalają na nanoszenie nawet najmniejszych, ale zarazem trwałych grafik, napisów i logo na niewielkie powierzchnie. Dzięki temu można zaprojektować i wykonać naprawdę unikalne medale. Jak najczęściej drukuje się na nich?

Rodzaj medalu i materiał, z jakiego został wykonany

Duże znaczenie przy technologiach nanoszenia nadruków ma materiał, z jakiego wykonany jest medal. Dzisiaj nie ma praktycznie żadnych ograniczeń i produkowane są one zarówno z metalu, plastiku, drewna, jak i szkła. Dzięki temu bardzo często można łączyć różne sposoby ich zdobienia. Techniki grawerunku można uzupełnić nadrukiem, dzięki czemu uzyskuje się trójwymiarowy efekt i oryginalny efekt. Zawsze warto korzystać z doświadczonych firm produkujących gadżety reklamowe, aby mieć pewność, że otrzymany produkt jest wysokiej jakości i posłuży długo w niezmienionej postaci.

Nadruk na medalach i rozwijająca się technologia umożliwiają tworzenie skomplikowanych, wielokolorowych i dokładnych wzorów, które nanieść można na rozmaite powierzchnie. Do najpopularniejszych należą grawerton i nadruk UV.

Sposoby nanoszenia druku na medale

Jedną z popularniejszych metod nanoszenia druku na medal jest wykorzystanie grawertonu, czyli wykorzystanie metody termicznej do transferu logo, grafiki i napisów na dowolną powierzchnię. Tutaj znaczenie ma odpowiednie zaprojektowanie, a następnie przygotowanie wzoru. Drukuje się go na specjalnym papierze, projekt nanoszony jest w odbiciu lustrzanym. Kolejne kroki polegają na przenoszeniu z użyciem prasy termotransferowej projektu na powierzchnię medalu. Gotowy produkt jest odporny na zarysowania, mycie i uszkodzenia mechaniczne.

Nieco rzadziej stosowany, ale bardzo przydatny nadruk UV, to opcja jak ozdobić idealnie płaską powierzchnię i odwzorować logo firmy czy herb miasta w idealnych kolorach. Tusz polimerowy, który po nałożeniu utrwalany jest promieniami UV, również odporny jest na zadrapania i zniszczenie.