+48 502 687 808 handel@wib.pl

Jak wybrać odpowiednią opaskę na oczy do spania?

Podczas snu dochodzi do regeneracji całego organizmu oraz wypoczynku. Z tego więc powodu jest on ważnym elementem biologicznego cyklu. Zdrowy, mocny sen regeneruje układ odpornościowy oraz nerwowy, dlatego należy o niego dbać.

Dlaczego lepiej spać w całkowitej ciemności?

Wyciszenie podczas snu jest niezbędne dla naszej psychiki, pozwala na wyrównywanie wielu procesów prowadzących do utrzymania zdrowia niezbędnego do funkcjonowania podczas kolejnego dnia. Spanie powinno odbywać się w sprzyjających warunkach. Tylko spokojny, niczym niezakłócający sen znacząco wpływa na jakość nocnego wypoczynku. Natomiast wszelkie zaburzenia snu, mogą skutkować poważnymi schorzeniami. Bardzo duże znaczenie dla zdrowego snu ma światło. Jeżeli dociera ono do oczu w wieczornej porze, może w zdecydowany sposób zaburzyć wydzielenie hormonu snu, jakim jest melatonina. Ten hormon jest wytwarzany w ciemności i to dzięki niej organizm otrzymuje sygnał do tego, że nadeszła pora snu. Organizm wówczas wprowadzany jest w stan odprężenie i relaksu.

Czym najlepiej zasłonić oczy?

Podczas udawania się na wieczorny spoczynek, należy zadbać o jak najlepsze warunki to szybkiego zaśnięcia. Między innymi jest to odcięcie się od źródła światła. Im ciemniej w miejscu spania, tym lepiej. Niejednokrotnie zapewnienie całkowitej ciemności bywa utrudnione, wówczas z pomocą może przyjść opaska zasłaniająca oczy. Przy wyborze odpowiedniej opaski, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Skóra nie powinna się pocić podczas snu, więc opaska powinna być wykonana z naturalnej i oddychającej tkaniny. Bardzo dobrym wyborem są bawełniane lub jedwabne opaski. Z pewnością najmniej korzystne są te wykonane z poliestru. W wysokiej jakości opaski zasłaniające oczy można zaopatrzyć się w firmie FIB. Przy wyborze opaski warto także zwrócić uwagę na jej rozmiar i kształt. Opaska powinna być dokładnie dopasowana do twarzy. Jeśli dobrze przylega, wtedy nie zsuwa się w nocy i daje poczucie komfortu.