+48 502 687 808 handel@wib.pl

Która metoda nadruku na odzieży będzie najtrwalsza?

Nadruki na odzieży są świetnym elementem ozdobnym, ale również reklamowym. Dzięki nim można zwiększyć rozpoznawalność swojej firmy i ocieplić jej wizerunek. Nadrukowując na odzieży swoje własne wzory mamy możliwość ukazania swojej indywidualności i osobowości. Odzież z nadrukami sprawdzi się zarówno dla młodych, jak i tych trochę starszych. Różnorodność możliwości pozwala nam na wybór nadruku i elementu, na którym zostanie umieszczony.

Jaka metoda nadruku na odzieży pozwala na uzyskanie najtrwalszych wzorów?

Możemy wyróżnić kilka najczęściej stosowanych metod nadruku na odzież. Są to:
• Haft komputerowy,
• Sitodruk,
• Sublimacja,
• Termodruk,
• Druk cyfrowy.

Każda z wyżej wymienionych metod ma swoje wady i zalety, jak i okoliczności w których sprawdzają się lepiej od innych. Jednak jeżeli chodzi o trwałość, warto skupić się na metodach jakimi są Haft, sitodruk i sublimacja. Haft komputerowy wykorzystuje się do produkcji nadruków na odzieży, jak również na pojedynczych elementach. Do wytworzenia tego rodzaju nadruku wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia sterowane za pomocą komputera. Nadruk powstały za pomocą haftu komputerowego może być wielokolorowy. Od innych metod wyróżnia go wygląd powstałego nadruku: nie jest on płaski, lecz trójwymiarowy. Nadruki wykonane za pomocą haftu komputerowego charakteryzują się ogromną trwałością, jak również estetycznym i solidnym wyglądem. Odzież z tego typu nadrukiem będzie wyglądała świetnie nawet po długim czasie i wielu praniach.

Drugą, równie trwałą metodą nadrukowywania na odzież jest sitodruk. Ten rodzaj nadruku jest wykorzystywany od lat, a jego popularność nie maleje. Nadruk tą metodą można wykonywać na odzieży z bawełny i poliestru. Sitodruk wyróżnia różnorodność nadruków, jakie mogą powstać z jego wykorzystaniem. W przypadku tej metody, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Nadrukowując elementy metodą sitodruku możemy uzyskać różnobarwne nadruki z przeróżnymi oryginalnymi efektami. Metoda sitodruku charakteryzuje się dużą dokładnością i wysoką jakością gotowych projektów. Odzież z nadrukami stworzonymi tą metodą może służyć bez zniszczeń przez wiele lat.

Kolejną trwałą metodą nadruku jest sublimacja. Z jej pomocą możemy wykonać nadruki z ogromną dokładnością. Stosowana przede wszystkim przy nadrukowywaniu na odzież z poliestru i w jasnych barwach. Jej cechą szczególną jest duża odporność na wysokie temperatury i szkodliwe czynniki zewnętrzne.