+48 502 687 808 handel@wib.pl

Sprawdź pomysły na prezent dla informatyka

Stereotypowa wizja informatyka jest taka, że osoba ta jest nieco odklejona od rzeczywistości i lepiej wie, co dzieje się na ekranie komputera niż dookoła niej. Nie musi to być jednak wcale prawda. Informatyk też człowiek i tak jak inni prowadzi życie towarzyskie oraz świętuje różnego rodzaju uroczystości nie tylko przy ulubionej grze z wirtualnymi znajomymi. Informatycy lubią prezenty tak samo jak lekarze, inżynierzy czy prawnicy.

Ze znalezieniem odpowiedniego prezentu dla informatyka może być jednak pewien problem, bo fachowcy ci zajmują się naprawdę skomplikowanymi zagadnieniami, które nie wszyscy doskonale rozumieją. W związku z tym kupowanie programistom czy innego rodzaju specjalistom rzeczy bezpośrednio związanych z ich pracą nie jest najlepszym pomysłem. Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest natomiast podarowanie czegoś, co tylko dyskretnie nawiązuje do zawodu informatyka.

Przegląd najpopularniejszych opcji

Co może się sprawdzić jako niespodzianka dla informatyka? Znakomitym upominkiem będzie, chociażby pendrive. To akcesorium, które zawsze przyda się każdemu, kto lubi dłubać w komputerach i w różnego rodzaju oprogramowaniu. Oprócz tego nie należy zapominać o wiecznie żywych evergreenach, jakimi są smycze, kubki czy koszulki. Oczywiście nie puste, tylko ze specjalnym nadrukiem, który w jakiś ciekawy, niebanalny sposób nawiąże do specyfiki zawodu. Kawa czy herbata pita podczas pracy ze specjalnie sprezentowanego kubka będzie z pewnością doskonałym środkiem pobudzającym do rozwiązywania skomplikowanych problemów podczas programowania.

Czasami zdarza się też tak, że informatycy są wielkimi fanami gier komputerowych. Nie jest to reguła, nie musi tak wcale być, jednak dzieje się również i w ten sposób. Kiedy wiemy, że znajomy informatyk lubi popykać w strzelankę albo w grę strategiczną, możemy mu sprezentować właśnie coś w tym guście. Z pewnością ucieszy się z takiego upominku, na długo go zapamięta i będzie nas ciepło wspominać.